Joosep Martinson


Joosep Martinson on spordifotograaf, kes leidis oma kire juba 14-aastaselt. Kuna ta vanemad olid sportlased, siis oli Joosep spordiga juba noorest peast seotud. Suurema osa ajast veetis ta korvpalli mängides, kuid sai kiiresti aru, et süda ihkab midagi kunstilisemat teha. Huvi fotograafia vastu kasvas ning peagi andis tema ajakirjanikust isa talle võimaluse päevalehe jaoks pilte teha. Fotod osutusid menukaks ja juba 16-aastasena võeti Joosep täiskohaga tööle.

Joosepi esimene suur samm tema karjääris oli kuulsa jalgpalluri Mart Poomi pildistamine. Mida rohkem Joosep selles valdkonnas tegeles, seda enam kasvas tahe jõuda maailma tippu. Ta läks Tartu Kõrgemasse Kunstikooli ning võitis kooli kõrvalt 3 aasta spordifoto tiitlit.

Ülikooli kolmanda aasta lõpuks tundis ta, et on langenud mugavustsooni, ning otsustas jätkata oma karjääri Austraalias. Selleks, et seatud eesmärgid ellu viia, pidi Joosep korralikku varustust omandama. Surudes hambad risti ja kasvatades tahtejõudu, käis ta nii puid raiumas kui ka kolimisteenuses mööblit vedamas, kuigi varem polnud ta selliste tegevustega oma elus mitte kordagi kokku puutunud. Töö tasus end ära ning uhiuue kaameraga tekkis Joosepil piisavalt enesekindlust võtta ühendust Ameerika meediaettevõttega Getty Images, kus ta pikapeale nende usalduse võitis tänu aktiivsusele ja motivatsioonile.


Joosepi pilte saad lähemalt silmitseda siin!


Siin on paar huvitavat ideed, mida Joosep intervjuus rõhutas:

  • “Kui sa ei karda mitte midagi, siis sa võtadki, lähedki ja teedki.”

  • “Pead andma endale võimalusi.”

  • “Ma tundsin, et ma ei arene enam. Kui see tunne tekib, siis on vaja kiiresti midagi muuta.”


Kirjutas: Melly Külaviir

KUULA SAADET!

Lisa kommentaar

Email again: