2017. aasta alguses, mil Indrek alustas taskuhäälingu “Hakkame tegutsema” tegemist, ei osanud ta ettegi näha nii suuri muutusi enda elus. Pea kahe aastaga on ta teinud rohkem kui 100 tundi intervjuusid erinevate ettevõtlike inimestega, saanud lugematul hulgal kogemusi ning omandanud palju uusi teadmisi, lisaks leidnud uusi ja põnevaid tuttavaid.

Erineva taustaga ettevõtjatega vesteldes hakkas üha enam esile kerkima inimeste sarnased probleemid, millele Indrek soovib lahendusi leida. Peamised takistused, millega paljud saatekülalised on kokku puutunud, on järgnevad:Stress ja läbipõlemine. Paljud saatekülalised jagavad oma kogemusi kas täielikust läbipõlemisest või kõrge tööstressi all kannatamisest. Selline nähtus on saanud tänapäeval normaalsuseks, kuid pole sugugi mitte jätkusuutlik. Elu peab nautima, mis muidugi ei tähenda seda, et ei peaks üldse tööd tegema ja pingutama - asja võti peitub tasakaalus. Üks suurim viga, mida inimesed teevad, on see, et ei osata iseennast tunnustada - juba täidetud eesmärgile järgneb uus, ilma et hetkekski enda tänamiseks aeg maha võetakse.Aeg iseendale.
 
Inimesed hakkavad endale tähelepanu pöörama alles siis, kui tervis, motivatsioon ja töötulemused on läbipõlemise tõttu halvenemas. Tihti pööravad sellistele muutustele tähelepanu just lähedased, sest ise ei suudeta neid tuvastada. Kõige olulisem on läbipõlemist ennetada! Teadlased arvavad, et igapäevaselt tuleb endale “enda” aega võtta ja oluline on seda nautida, olgu selleks siis
jooga/mediteerimine, treening, raamatu lugemine, jalutuskäik või kasvõi tukastamine, peaasi, et see tegevus ei sisaldaks stressiallikat või tööd. Kurb fakt on, et läbipõlemisest taastumine võib võtta aega 3-8 kuud - see on tuleb sinu töö ja isikliku elu arvelt.Rahulolematus.
 Paljud inimesed ei ole olemasolevaga rahul ning ka uue eesmärgi saavutamine tekitab heaolutunde vaid lühikeseks ajaks. Selle kadumisel on vaja taas midagi uut, et end hetkeks hästi tunda. Selline elukorraldus on järjekordne suur stressiallikas. On väga oluline olla ambitsioonikas, kuid tuleb osata kõige selle keskel ka juba saavutatu üle tänulik olla.


Teen üksi, sest teised ei oska. Paljud ettevõtlikud inimesed ei usalda oma tööd teistele inimestele, sest kardavad, et seda ei tehta nende standardite kohaselt ära. Ühise eesmärgi nimel koos töötamise juures on väga oluline avatud kommunikatsioon ja aus suhtlus -  see ennetab stressi, läbipõlemist ja üldist rahulolematust. Efektiivne koostöö on edu võti.
.Tänu saadetes esile kerkinud, eelnevalt välja toodud probleemidele on Indrek hakanud koos äripartner Kristi Jõeoruga koostama ja läbi viima koolitusi, et abivajajatele lahendusi pakkuda. Paljud nimetatud mured on ka endale tuttavad - 2017. aasta alguses sai Indrek kõige rohkem abi päeviku pidamisest. Sellest inspireeritult avaldasid nad Kristiga 2017 aasta keskel eestikeelse tänulikkuse päeviku “Minu Lugu”, mis on saanud väga palju positiivset tagasisidet ja aidanud juba lugematul arvul inimesi. Loe tagasisidet SIIN

Nimetatud probleemide ennetamiseks ja nende lahendamiseks on Indrekul ja Kristi välja töötatud koolitus “Ennetame läbipõlemist ja suhtleme efektiivselt”. Koolituse eesmärk on luua meeskonnasisene tugigrupi süsteem, mis kasvatab omavahelist koostööd, usaldust ja toetust. Süsteemi loomise ja toimimise tagamiseks teevad koolitajad grupiga isiklikult tööd 2 kuud. Tutvu koolitusega SIIN. 


Küsi personaalset pakkumist! 

Email again: