Elu moto leidmine

Sellel postitusel on 1 vastus
Melly Külaviir

Kui arvad, et sul pole elu motot, siis sa pole seda oma peas lihtsalt kordagi sõnastanud. Tõsiasi on see, et igaühel on mingisugune mõte, mille järgi nad elavad ja/või käituvad ja mis on neile kunagi kõrva taha jäänud, kus nad hoiavad seda siiamaani. Motosid on igasuguseid, sest maailmas on palju erinevaid inimesi, kes väärtustavad erinevaid asju. Mitmekesisus on hea, sest mida rohkem on motosid, seda paremad võimalused on tulevasel generatsioonil.

Tihti leian ennast mõtlemas oma ümbruse ja elu peale. Ma olen 17 aastat vana, elan Tallinnas ja käin gümnaasiumis. Vahel tundub see nagu midagi, mis on saatuse poolt paika pandud ja mida mina mitte kuidagi muuta ei saa, vahet pole kui palju ma üritaks. Teinekord leian, et ei tahakski seda muuta. Miks ma peaksin midagi enamat praegu tahtma, kui mul on turvaline elamispiirkond, head haridusvõimalused ja olen noor? Kas ma ei peaks ootama täiskasvanuks saamist enne, kui hakata midagi päriselt tahtma? Mina vastaks sellele küsimusele ei, sest ma olen valinud endale head eeskujud, kelle käitumine või suhtumine on mulle silma jäänud. Imetlen nende tegusid ja mõtlen, et miks mina ei võiks olla samasugune. Hetk, mil tekib uus eeskuju, on hetk, mil hakkan mõtlema nende moodi või mida nemad teeksid teatud olukorras.

Need on juba esimesed sammud elu moto leidmiseks. Ei tohi silmi sulgeda ja loota, et see kõik kiiresti möödub, kui asjad liiguvad mäest alla, vaid peab rahu ning järjepidevuse säilitama ja väljapääse iga nurga tagant otsima. Selleks, et mitte alla anda, on elu moto kõige parem abimees.

Mõni võib arvata, et inimesel võib olla ainult üks elu moto, aga ma vaidleks vastu, sest mul on nii mitu mõtet, mille järgi ma elan ja mida ma ei suudaks tähtsuse põhjal järjekorda panna. Ma ei valinud endale mitu tükki meelega ja ma usun, et paljudel on mitu motot. Moto valib ennem sinu, mitte sina tema. Nii ongi minul tekkinud motod “Tee seda, mida sa tahad, et sulle tehtaks”, “See pole ei kuni see on ei”, “Igal asjal on mitu külge” ja “Iga päev on uus päev”.

See esimene moto on minu versioon teatud ütlusest “Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks”. Seda tuleb kindlasti alati meeles pidada, sest me kõik oleme inimesed, kes on võimelised tundma samu emotsioone. Aga see ütlus käib ainult negatiivsete olukordade kohta ja see kõnetas mind ainult mõnel määral. Seega muutsin seda natuke ja tekkiski midagi, mida ma saan oma igapäevaelus rakendada. See moto peas, hoian ust lahti inimesele, kes ei saa seda ise teha, sest neil on käes suured raskused, või teretan tuttavaid, kellest ma võiks passiivse näoga mööda minna, aga ei tee seda, sest elementaarne viisakus pole kunagi moest läinud, või tänan väsinud bussijuhti, kes on terve päev istunud samas kohas ja inimesi ühest kohast teise sõidutanud. Mina tunneksin rõõmu selle üle, et keegi teine on vaevunud ütlema või tegema midagi, mis teeb minu päeva kasvõi natukenegi paremaks.

Elu moto võib mõnele tunduda mõttetusena, aga just need aitavad meil rasketest või üldjuhul ebameeldivates olukordades toime tulla, neist õppida ja eluga edasi minna. Üks näide, mis mul kohe pähe tuleb on asjade unustamine. Pole vahet, kas tegemist on piima ostmisega või tähtsa kirja saatmisega. Inimese loomuses on see, et vahel ei jää mõni asi lihtsalt meelde. Tagajärjed võivad ulatuda päris hulludesse kõrgustesse, aga siis tuleb lihtsalt meeles pidada, et maailmas on teinud sama viga ka paljud teised inimesed ja sa pole ainus, kellel õnnestus suur jama korda saata. Mida mina mõtlen nendes olukordades mõtlen, on see, et iga päev on uus päev ja et näiteks nädala pärast pole see enam oluline, veel vähem aasta pärast. Parim, mida teha saab on endale andestada ja enda vigadest õppida.

Kuidas oma elu motot siis leida? Üks viis on otsida internetist sobivad motod, valida üks neist ja proovida seda kasutama hakata, mis tõenäoliselt ebaõnnestub. Elu moto leidmiseks tuleb panna tähele, millised on sinu mõtted peale mõne vea tegemist, olgu see selline viga, mis ajab inimesed su ümber marru, või selline viga, mis valmistab sulle endale pettumuse. Su pea võib olla sel hetkel negatiivsust täis, aga kuskilt ilmub sinna ikkagi midagi positiivset, mis aitab sul edasi liikuda. Järgmine kord kui teed mõne vea, siis pane tähele, millised mõtted seal liiguvad ja kindlasti leiad enda elu moto. Sa tead, et oled õige moto leidnud, kui saad seda mitmes erinevas olukorras kasutada ja kui see sulle iga kord lootust annab.

Kas sinul on enda elu moto, mille järgi elad?


Eelmine
Kuidas ma hakkasin praegu tööd otsima?
Järgmine
Õiged mõtted kui edu allikas

1 vastus

Õigustatud laenu saamine on alati olnud suur probleem klientidele, kellel on finantsprobleeme ja kes vajavad sellele lahendust. Krediidi ja tagatiste küsimus on klientide jaoks alati mures, kui nad taotlevad laenu seaduslikult laenuandjalt. Aga .. me oleme laenutööstuses selle erinevuse saavutanud. Saame korraldada laenu vahemikus 5 000,00 USD kuni 500 000 000,00 USD kuni 3% intressiga. Vastake kohe sellele meilile: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

Meie teenused hõlmavad järgmist:

Võlgade konsolideerimine

Teine hüpoteek

Ärilaenud

Isiklikud laenud

Rahvusvahelised laenud

Laen igat liiki

Perelaen
rahastame väikesemahulisi laenufirmasid, vahendajaid, väikesemahulisi finantsasutusi, kuna meil on piiramatu kapital. Lisateabe saamiseks laenu hankimise kohta võtke meiega ühendust, võtke meiega ühendust WhatsApp +27653716382 võtke meiega ühendust, vastake kohe sellele meilile: billjohnson.loanfirm011@gmail.com

Hr Bill Johnson
Bill Johnson, 6. detsember 2020

Lisa kommentaar

Email again: