Kuidas ma hakkasin praegu tööd otsima?

Sellel postitusel on 2 vastust
Indrek Põldvee

Soovin teiega jagada taktikat, mida kasutaksin siis, kui peaksin hakkama täna uut töökohta otsima. Töötan ise idufirmas ning näen, kui oluline on personaliseering. Just isiklik lähenemine on peamine märksõna, millele keskenduksin. See näitab pühendumist ning mulle kui tööandjale avaldaks see kindlasti sügavat muljet. Usun, et see võib töötada ka siis, kui ühtki sulle huvipakkuvat töökuulutust pole avaldatud. Ma pole seda taktikat küll ise kasutanud, seega ootan väga mõne HR spetsialisti arvamust, kuidas see neile mõjuks.

 

  1. samm. Ma kõigepealt kirjutaksin üles, mida ma teha soovin, milles ma hea olen ning milliseid oskuseid tahaksin veel lihvida. Samuti mõtleksin, mis on see väärtus, mida ma oma tulevasele tööandjale saaks luua. Näiteks minu tugevused on müügioskus, klientide hoidmise süsteemi loomise oskus, väikse meeskonna juhtimise oskus ning podcasti tegemine. Need on väärtused, mida saaksin ise tuua ettevõttele. Kui ma kandideeriks näiteks müügijuhi kohale, siis lisaks müügitööle tooksin välja, et hakkan ka klientidega intervjuusid tegema, saatma personaalseid tänusid jne.

 

  1. sammuna ma otsiks ja kirjutaks välja 10-15 ettevõtet, kus ma töötada tahaksin nii Eestis kui ka välismaal. Ma uuriks, millega nad tegelevad ning kuidas nad oma töötajaid kohtlevad. See on äärmiselt oluline, sest ma tahan töötada ettevõttes, kus väärtustatakse töötajaid ning lastakse neil areneda. Ülioluline on leida endale õige töökoht, sest me veedame väga palju aega seal ja kui ümbritseme ennast õigete inimestega, siis me ise areneme mitu korda kiiremini ja naudime tööd. Mina ei taha teha tööd ainult selleks, et arveid maksta ja oma päevi millegagi sisustada. Tuleb olla proaktiivne ja näidata ettevõtele, kui palju väärtust sa lisad.

 

  1. Samm pärast nimekirja koostamist on nende ettevõtete tausta põhjalik uurimine, alustades kodulehest. Ma vaataks, mida nad teevad selles osakonnas või valdkonnas, kus soovin töötada. Müügi näitel vaataksin, kes selles osakonnas töötavad, googeldan neid, uurin nende LinkedIn profiili. See võtab kaua aega, aga tuleb investeerida oma aega. Ma tahan olla kindel, et kandideerin õigesse kohta. Kui see on tehtud, siis ma võtaksin HR inimesega ühendust. Ma saadaks kas emaili või käsitsi kirjutatud kirja. Ma kutsuksin selle inimese kohvile või lõunale, valides koha, mis on tema töökohale võimalikult lähedal. Kohtumisel uuriksin, milline on selle ettevõtte meeskond ja kultuur, kuidas ettevõte töötab. Kindlasti on HR inimestel kiire, seega on võib-olla vaja mitu korda proovida. Ilmselt ei teeks paha ka näiteks kommikarbi saatmine ja käsikirjalise kutse saatmine. Eesmärk on silma paista ja näidata tugevalt oma huvi välja. Ma siiralt usun, et personaalsus mõjub. Isegi kui tuleb välja, et see ettevõte pole sinu jaoks, õnnestus aega veeta uue põneva inimesega ja saada tarkusi. Kunagi ei tea, milleks mingi kohtumine uue inimesega võib väga hea olla
     Kui tunne on pärast kohtumist hea, siis ma helistaks hiljem mõnele ettevõtte müügiinimesele ja uuriks ka nende käest, milline ettevõte elu on. Ära eelda, et sinuga ei räägita ega midagi ei avaldata. Kui sa ise oled aktiivne ja küsid küsimusi, esitled ennast õigesti, siis räägitakse hea meelega.

 

  1. samm, kui olen leidnud paar ettevõtet, kus sooviks tõesti töötada, siis ma kirjutaks motivatsioonikirjad. Tooksin välja väärtused, mis ma tuua saan ettevõttele. Mina näiteks alustaksin ettevõtte podcastiga, intervjueeriks kliente, miks nad kasutavad selle ettevõte teenust, mida muudaks jne. See oleks äärmiselt oluline info ettevõtele. Aitaksin välja töötada ja/või hoida klientide hoidmise süsteemi, saadaks personaalseid tänukirju. Ma usun siiralt, et lojaalseid kliente saab veel paremini hoida ja neile väärtust rohkem pakkuda. Siis nad räägivad ettevõttest ka positiivsemalt ja toovad nii lisatulu. Ma kirjutaks sellise moivatsioonikirja valmis, prindiks välja ja koos CV-ga paneks posti koos käsitsi kirjutatud kaardiga. Sellega püüan jälle silma paista. Kui ma nii 7-9 ettevõttega teen, olen kindel, et ühele jään ikka silma.

 

Need oleks minu esimesed sammud uue töökoha leidmisel. Kogu see protsess võtab palju aega (lausa 1-2 kuud), kuid kui tead ise oma väärtust ning esitled seda oskuslikult ka tööandjatele, olen kindel, et leiad nii lõpuks hea töö. Isegi kui alguses ebaõnnestud, oled saanud uusi tutvusi ja võimaluse küsida tagasisidet.

Kas sina õppisid midagi uut siit blogipostitusest? Kui jah, siis võiksid seda jagada ka oma sõpradega


Eelmine
Minu 2017. aasta alla 100€ ostud, mis muutsid minu igapäevaelu
Järgmine
Elu moto leidmine

2 vastust

Lugupeetud laenuotsijad

Kas teil on rahalisi raskusi? Kas soovite alustada oma ettevõtet? See laenufirma loodi kogu maailmas inimõiguste organisatsioonidena, mille ainus eesmärk on aidata vaeseid ja rahalistes eluraskustes inimesi. Kui soovite laenu taotleda, võtke meiega ühendust allpool toodud andmetega: e-post: elenanino0007@gmail.com

Nimi:
Vajalik laenusumma:
Laenu kestus:
Mobiili number:

Aitäh ja Jumal õnnistagu
KINDLUSTUS
Jelena
Elena, 10. september 2019
Ma pole kunagi näinud ega kuulnud sellistest inimestest nagu dr Idialu. Dr Idialu on inimkujul jumal, inimesed nimetavad teda maapealseks jumalaks. Mu abikaasa petab mind alati ja iga kord, kui ma ütlen talle, et lõpeta petmine, ärritub ta ja ähvardab majast lahkuda, jätkab ta mitu kuud petmist, sest toob teise naise koju, kui mind seal pole. Armastasin teda nii väga ega tahtnud teda kaotada, kuid oma suureks üllatuseks tulin ühel päeval tema töölt tagasi ja avastasin, et ta võttis oma asjad ja läks teise naise juurde elama. Ma nutsin ja jäin pikka aega üksi, kuni mu sõber kontoris rääkis mulle, kuidas dr Idialu aitas tal pärast 6-aastast lahutust oma abikaasa tagasi tuua, nii et võtsin WhatsAppi kaudu kohe ühendust doktor Idialuga ja rääkisin talle oma olukorrast ning ta ütles mulle : ta aitab mind ja mu abikaasa tuleb tagasi ja palub mind põlvili 12-16 tunni jooksul. Tegin kõik, mida doktor Idialu mulle ütles, ja minu suureks rõõmuks juhtus kõik 13 tunni jooksul täpselt nii, nagu doktor Idialu enne ütles. Mu abikaasa tuli minu juurde tagasi ja kukkus põlvili, nuttes ja andestades talle andeks. Kas vajad abi? Võtke arsti Idialuga kohe ühendust e-posti teel: doctoridialuspellcaster@gmail.com või WhatsApp: 2348118448718 Juliana Maria, 20. august 2019

Lisa kommentaar

Email again: