Miks ma alustasin podcastingu ja selle blogiga!

Indrek Põldvee

Nüüdseks olete kindlasti juba kuulanud mõnda minu saadet ja kui ei ole, siis minge ja kuulake!

Mõtted ühtivad ka looga, kus ma räägin natuke endast ja miks kõike seda teen.

Üks minu eesmärkidest on, rohkem kirjutada ja selles areneda.  Olen kindel, kõik esimesed postitused ei tule ideaalsed ja võiks paremini, aga nagu ma oma saates ütlen: kuskilt tuleb alustada. Ma tean, et kirjavigu on piisavalt ja ka lugudes arengut on, aga hetkel ma keskendun sellele, et midagi avaldada. Kui ma soovin ideaalset blogi ja saadet, siis see võtaks väga kaua aega ja tean, et see tõmbaks minu motivatsiooni ka maha.

Meda saadet teen ja kust mul see inspiratsioon tuli?

Ma olen podcaste ise viimased 2 aastat päris palju kuulanud. Need on põnevad ja motiveerivad. Ma olen kuulanud Tim Ferrisse oma ja see on väga põnev olnud. Ma kuulan neid lugusid ja õpetusi, mis jagatakse, aga pole kunagi eriti midagi teinud. Arvan, et nii on paljudel inimestel, aga tegelikult neid esimesi samme teha ongi keeruline. Kui esimesed ära teed ja jätkad nende tegemist, siis tahad teha ka teisi asju ja nii see isu kasvab.

Minu motivatsioon tõusis aga lakke, kui hakkasin kuulama The Mentee podcasti, kus töötaja soovis saada ettevõtjaks. Ta hakkas oma vestlusi mentoritega salvestama ja teistega jagama. Kui ma seda kuulasin, olin ma enamik ajast oma kodu diivanil või niisama kuskil natuke liikvel. Ma tegin oma startupi, aga olin natuke väsinud ja füüsiliselt mitte väga aktiivne. Olin 2 aastaga praktiliselt 10 kilo juurde võtnud. See on startupi mõju Süüdistan ennast, et väga lihtne on süüa rämpstoitu ja teha pikki päevi ja pärast laiselda. Tunnistan oli väga intensiivne aeg, aga õppisin samuti väga palju.

Kui aga hakkasin podcasti kuulama ja seda, kuidas ta sundis oma kuulajaid asju tegema. “Kui lihtne see on,” hakkasin ka ise rohkem ja rohkem mõtlema ja tundma, et aitab. Tervis on väga oluline ja ainult startup pole elu. Kõigepealt otsustasin hakata oma toitumist jälgima ja sõbranna soovitas mul tutvuda LCHF toitumisega. See mulle meeldis väga ja tegin väga ranged reeglid endale, mida söön ja mida mitte. Samuti ma hakkasin seda muutust oma töökaaslastele rääkima, sest ma ise tunnen, mida rohkem ma sellest leierdan, seda raskem on loobuda või pooleli jätta.

Peale 3 kuud oli enesetunne hea ja juba suurem osa kilodest kaotatud. Siis otsustasin trenni ka juurde panna ja hakkasin regulaarselt trenni tegema. Kasutasin oma järgmise postituse “Kuidas produktiivsem olla” meetodit ja see töötab minu jaoks. Ma olen nüüd juba üle 6 kuu trennis käinud ja seda hommikuti kell 7.

Samuti hakkasin mõtlema rohkem, et ma olen viie inimese keskmine, kellega ma ennast ümbritsen. Mul on väga lahedad inimesed ümberringi, aga keegi eriti pole ettevõtja,  selline, nagu ma ise sooviks kunagi olla. Ma hakkasin uurima, et kuidas oma tutvusringkonda laiendada. Leidsin ühe tuttava kaudu BNI. See on äärmiselt põnev grupp ja otsustasin silmapilk liituda.

Seal sain tuttavaks ühe ägeda naisega: Kristi Jõeorg, kellega meil klappis suhtlus väga hästi. Ma tegin temaga ka saate, mis ilmub varsti.

Kristi rääkis oma ideest kirjutada raamat. Ma hakkasin mõtlema, et tal on raamatut raske kirjutada. Teda ei tunta väga palju, välja arvatud oma tutvusringkonnas. Ma soovitasin tal teha podcasti, et saada kuulajaid ja tuntust. Peale seda on juba parem kirjutada raamat ettevõtlusest ning seda levitada. Kristile see idee meeldis, aga kahjuks on tal äärmiselt kiire, sest ta tegeleb saja asjaga korraga. Sellegipoolest raamat tuleb ja tema enda saade ka. Ma kindlasti hoian kursis, sest see raamat on väga paljudele inimestele vajalik.

Minule jäi saate mõte kummitama ja ma otsustasin “Hakkame tegutsema” saate ära teha. Ma väga tundsin vajadust oma tutvusringkonda arendada ja pean ausalt tunnistama: arvasin, et see on kõige lihtsam viis alustada ja ise õppida.

Minu eesmärk selle saatega on lihtsalt õppida ja ümbritseda ennast äärmiselt põnevate ja inspireerivate inimestega. See eesmärk on täidetud ja olen kindel, kui te mõned saated kuulate, siis saate ise ka sellest aru.

Samuti arvan, et minusuguseid inimesi on kindlasti veel Eestis, et kes tahavad midagi teha, aga ei oska kuskilt alustada või ei soovi üksi teha. Miks mitte salvestada lood ja äkki need inspireerivad teisi inimesi ka tegutsema.

Kui kellelgi on soov oma podcast teha, palun kirjuta mulle. Hea meelega jagan ideid, kuidas seda teha. Tänud lugemast!

Kui juba ei ole, hakka minu FB fänniks ja telli minu lood iTunes.

Palun jäta sinna kommentaare ja hindeid. Samuti liitu minu uudiskirjaga. Saadan infot, kui uus lugu on väljas.


Eelmine
Natukene rohkem infot Indrekust
Järgmine
Kuidas mina endale eesmärke hakkasin seadma

Lisa kommentaar

Email again: