Raamatute ja podcastide soovitused 2018. aastaks

Indrek Põldvee

Selleks, et toimuks pidev areng, on vaja iseennast kogu aeg täiendada. Siinkohal soovin teiega jagada mõnda eelmisel aastal kuulatud podcasti ning audioraamatut, millest võiks ka teil kasu olla.

Esmalt tooksin välja podcastid, tänu millele võin öelda, et 2017-s aasta oli minu elu üks parimaid.

  • Tim Ferris – Tema mitmekülgsus, põnevad pikad lood on tohtutult inspireerivad ning huvitavad. Temalt saadud ideed ei ole mul kasutuses igapäevaselt, kuid need on mul mõtetes olemas ning vastavalt olukorrale ka rakendan neid. Tema tehtud lood on äärmiselt põnevad, lisaks on tal minu meelest üks parimaid interjueerimise stiile.
  • NPR “How I built this” – Minu vaieldamatu lemmik. Kohe kui sellest saatest teadlikuks sain, kuulasin kõik osad järgemööda läbi ning sain tohutut innustust. Mulle meeldib kuulda, kuidas edukad inimesed on katsetanud erinevaid asju, sealjuures põrunud ning aina jätkanud proovimist kuni täieliku õnnestumiseni. Kuulata lugusid sellest, kuidas need inimesed on rasketel hetkedel toime tulnud, andis mulle tohutut jõudu edasi minna. NPR “How I built this” on parima produktsiooniga, mida tean ning kuulnud olen. Teostus on ülimalt perfektne – taustaheli, üleminekud, sissejuhatusmuusika jne. Minu jaoks suur eeskuju, mille suunal liikuda.
  • “The Ultimate Entrepeanur by Jay Abraham – Pikad reklaamid ning üksjagu segavaid faktoreid, kuid sellegipoolest väga sisukas podcast. Paneb kuulama ja imestama, kui palju üks inimene on läbi elanud. Uskumatu tegija turunduse ja müügi vallas. Olen saanud tänu sellele podcastile palju väärtuslikku infot ning ostnud ka mõne raamatu, mida väga kiidan. Kodulehelt leiab väga palju taustainfot, mis võiks aidata ka sinu äri lihtsustada või teisiti mõtlema panna. Kindlasti soovitan kõigil üle vaadata, kellel vähegi teema vastu huvi on.
  • Where should we begin?” Esther Perel. Alustasin selle kuulamist üsna hiljuti. E. Perel on fantastiline psühholoog, mistõttu on tema saade väga kaasahaarav ja mõtlemapanev. Saates on ehtsad inimesed reaalsete probleemidega ning see, kuidas Perel neid probleeme lahendab, on hämmastav. Tegemist on väga emotsionaalse saatega, kuid kindlasti soovitan kuulata.

Nüüd aga raamatud, mis mind 2017-ndal aastal kõige rohkem mõjutasid. Eelistan audioraamatuid, mida kuulan kahekordse kiirendusega (nii nagu ka podcaste), et ammutada uus info võimalikult kiirelt.

  • “The Magic Questions” by Bart A Bagget. Väga lühike 3-tunnine raamat, kuid see-eest äärmiselt sisukas. Seletab lühidalt, milleks küsida endalt paremaid küsimusi ning millised need on. Küsimus “Miks ma ei saa hakkama?” ei vii Sind kuhugi. Selle asemel tuleks küsida: “Mida ma täna saan teha selleks, et mingi x asi juhtuks?” Isiklikult olen kuulanud seda raamatut üle 20-ne korra ning kindlasti kuulan veelgi. Iga kuulamisega annab aina uusi mõtteid, mille peale eelmiste kuulamiste ajal ei tulnud. Minu kindel soovitus, pealegi väga soodsa hinnaga saadaval.
  • “The One thing” by Jay Papasan ja Gary Keller. Suurepärane tööriist aitamaks aru saada, kuivõrd oluline on ühele asjale keskenduda ehk oma tähelepanu fokusseerida. Olen saanud sellest raamatust initsiatiivi rakendada hommikul ajablokeerimist, keskendudes trenni tegemisele. Raamatul on väga hea pealelugeja ja seda on väga mõnus kuulata. Selles leidub hulganisti kasulikku infot, näiteid ning teaduslikke uuringuid. Autorid ise on ehitanud ühe maailma suurima kinnisvaraettevõtte, millest nad palju räägivad.
  • Vana hea “The Alchemist” Paulo Coelho’lt. Mulle meeldib, kui Jeremy Irons seda loeb, tal on väga mahe hääl, see juba teeb selle väga heaks
     Raamatus on palju seiku, mis võivad ka meiega juhtuda, seega tekitab raamat palju seoseid meie igapäevaeluga. Meil kõigil on oma isiklik legend ja kas me seda täidame või allume ühiskonna sotsiaalsele survele, on meie valik. Ka seda raamatut olen ma nüüdseks üle 5 korra kuulanud ja saanud väga palju erinevaid õppetunde erinevatel aegadel.

Tegelikult on äärmiselt palju erinevaid väga häid raamatuid ja podcaste. Kui ise ei tea, millest alustada, siis kindlasti soovitan valida midagi ülalloetletutest. Siinkohal pea ka meeles, et ühekordsest kuulamisest alati ei piisa. Kui tunned, et lugu oli väärtuslik, kuula seda ka teine ning kolmas kord. Nii oskad lõpuks näha asju erinevate nurkade alt ning Sinuni jõuavad ka mõtted, mida ehk esimesel korral ei mõistnud.

Anna teada, mida arvad Sina nendest soovitustest. Millised on sinu enda lemmik podcastid ja raamatud? 

Eelmine
Ekspertarvamust ei tasu alati tõepähe võtta?
Järgmine
Ettevõtluse telgitagused

Lisa kommentaar

Email again: