Teekond katsetamisest tulemuseni

Külaliskirjutaja Annela Aun

Peamisi põhjuseid, miks ettevõtlusega ei alustata on see, et pole head äriideed. Paljud unistused ja soovid ning potentsiaal jäävad selle tõttu realiseerimata, et otsitakse seda „õiget“ äriideed või järgmist Uberit selle asemel, et lihtsalt asjaga pihta hakata. Jagan lugu, kuidas Mindshift Klubi sai loodud ilma igasuguse „ideaalse“ äriideeta. 

Mindshift Klubi sai alguse minu elukaaslase ja klubi looja Ats Lusti soovist ja põnevusest oma sõpradega rohkem aega veeta kasulikus võtmes. Selleks korraldas ta sõpradele 3 päevase väljasõidu, kus väga sisukate päevade jooksul läbiti koos üks ettevõtlust õpetav programm. Nädalalõpp oli mehi niivõrd puudutanud, et seda meenutatakse tänaseni kui ühte kasulikku ja samas ühendavat olemist.

Sellest sai klubi alguse. See on klubi, mis ühendab tänaseks sadu ettevõtlikke ja avatud inimesi, kes mõistavad, et elus muutuste tegemine algab iseendast. Mindshifti suurimaks eesmärgiks on inimeste ühendamine läbi enesejuhtimisoskuste arendamise ja ettevõtlikkuse. See on tõeline väljakutse nutiajastul, kus kiire elutempo võtab lõivu omavahelisest suhtlemisest.

Klubi alustades ei olnud selget plaani mis ja kuidas täpsemalt toimuma hakkab ega ka ideaalset ärimudelit. Oluline oli lihtsalt teha algus ning areneda ise koos klubiga. Erinevaid üritusi on loodud nii enda kui ka klubiliikme vajadusi kaardistades. 13 kuud hiljem oli visioon klubi arendamiseks selge ning suund teada. Täna pakub klubi erinevaid programme ja coaching ut nii enda efektiivseks enesejuhtimiseks kui ka ettevõtlusega edu saavutamiseks. Lisaks on olemas mitmed üritused, Facebooki grupp ja teised ettevõtmised, mille abil ümbritseda end väga põnevate inimestega.

Kuidas klubi loomine meie elu muutnud on? Muutusi on klubi meie ellu toonud küllaldaselt! Kõige suurem väärtus on inimesed meie ümber. Meie tutvusringkond oli enne suur ja väga tore, kuid tänaseks on meie ümber palju avatud ja ettevõtlikke inimesi, kes inspireerivad iga päev meid iseenda parim versioon olema.

Ettevõtlus on suurepärane võimalus enda arendamiseks . Seega käivad meie jaoks täna käsikäes nii ettevõtte kui ka enda arendamine. Piiravate uskumuste ja mõttemustrite muutmine ning hirmudele vastu astumine on meie prioriteedid. Lisaks teeme ettevõtlust kahekesi koos alates märtsist. See tähendab seda, et meie igasse päeva kuulub teadlikult suhtes tasakaalu hoidmine ja loomine. Oleme oma loomuselt erinevate rütmidega ning suhtes ja ettevõttes harmoonia loomine on seetõttu oluline.

6 kuud tagasi lõime lisaks uue programmi, et aidata nii endal kui teistel ettevõtlikel inimestel luua uusi harjumusi. Üks näide on igal tööpäeva hommikul ühiselt kell 06:00 hommikul ärkamine ja iseenda, oma eesmärkide ning sihtide jaoks aega võtmine.  Hommikurutiini loomine on meie enda elu kõige rohkem muutnud ning loonud selgust kõigis eluvaldkondades. Täna tegutseme seetõttu täiesti teistsuguse päeva ülesehituse alusel, mil esimese asjana saavad tehtud meie jaoks hetkel kõige olulisemad asjad ning lisaks ei puudu igast päevast aeg iseendale ja oma füüsilise keha eest hoolitsemisele.

Neale Donald Walsch on öelnud, et „Elu algab väljaspool mugavustsooni.“ See on rohkem kui tõsi, kui tegeled ettevõtlusega. Selleks, et oma potentsiaali elus ja ettevõtluses rakendada on vajalik teha asju, mida pole kunagi varem teinud või mis on sinu mugavustsoonist täiesti väljas. Lihtsalt tuleb ennast „kokku korjata“ ja teha ära asjad, mis ei ole mugavad! Ainult nii saad teistsuguseid tulemusi elus ja liigud edasi. Keegi ei tule sind päästma ja sulle kõike kandikul kätte andma. Alati tuleb endal esimene samm astuda. Hirmu tundmine on normaalne uute asjade juures, kuid hirmul ennast takistada laskmine on valik!

Ole valmis ebaõnnestuma ja ebaõnnestuma palju! Ma olin koolis eeskujulik õpilane, kel oli enamasti kõik tehtud nii nagu peab, et head tulemused kindlustada. Ettevõtlus on aga kõik täiesti vastupidine. Tänaseni katsetame ja proovime erinevaid lähenemisi, mis ei too oodatavat tulemust. Ebaõnnestumisega ­ või siis nagu mina armastan öelda – väljakutsetega toime tulemine on äärmiselt vajalik kiiresti ära õppida. Ja see ei ole minusugusele „viielisele“ olnud üldse mitte lihtne teekond, kuid ka see on õpitav!

Klubi loomisel toeks olemine ja selle arendamine on olnud üks põnev teekond enda arendamise ja põnevate inimestega ümbritsemise juures. Oma kogemusest võin öelda, et kui oled leidnud valdkonna või teema, mis endal silma särama paneb, siis alusta lihtsalt sellega ja vaata, mis toimib ja mis mitte! Ära oota, kuni aeg on õige või idee täpselt teada ­ seda ei juhtu! Lihtsalt alusta! Ainuke  takistus on mentaalne takistus. Kui vajad alustamise või edasi liikumise juures abi, siis sa ei ole üksi! Ümbritse ennast inimestega, kes sind toetavad ja inspireerivad.   Lihtsalt alusta.


Rohkem infot Mindshifti kohta leiad: www.facebook.com/mindshiftklubi


Eelmine
Kuidas jääda iseendaks?
Järgmine
Valikute paradoks

Lisa kommentaar

Email again: